Bestuur & toezicht

Sinds 10 mei 2017 is Renaissance Infrastructure B.V. (onderdeel van Rönesans groep) de enige aandeelhouder van Ballast Nedam N.V.

 

Samenstelling Raad van Bestuur

Cenk Düzyol
De heer Cenk Düzyol (Turkije, 1971) is sinds 1 juni 2016 voorzitter van de Raad van Bestuur van Ballast Nedam en is een bestuurder A van Ballast Nedam N.V. In deze positie zorgt hij er voornamelijk voor dat de ingezette strategie, na overname door Renaissance, gewaarborgd blijft. De heer Düzyol voegde zich bij Rönesans in 1999 en was eerder CEO van Rönesans Construction Russia (2005-2015), een bestuurslid van Rönesans Holding A.Ş (2016-2018) en een bestuurslid van Rönesans Construction Russia sinds 2015. In 1994 rondde Düzyol zijn studie Civil Engineering af aan de Technical University of Istanbul.

Sander Lefevre
De heer Sander Lefevre (Nederland, 1973) draagt als lid van de Raad van Bestuur van Ballast Nedam voornamelijk zorg voor de bouw en infra activiteiten. De heer Lefevre is een bestuurder A van Ballast Nedam N.V. Sinds 2006 bekleedt hij verschillende managementposities binnen Ballast Nedam, waaronder directeur Ballast Nedam Infra Projects. Na zijn opleiding aan de Technische Universiteit Delft begon hij zijn carrière in 1998 als projectmanager bij Royal HaskoningDHV.

Olav Padberg
De heer Olav Padberg (Nederland, 1972) is binnen de Raad van Bestuur verantwoordelijk voor alle assurantiën, Compliance, HR- en juridische zaken voor Ballast Nedam als geheel. De heer Padberg is een bestuurder A van Ballast Nedam N.V. Daarnaast staat hij aan het hoofd van het bedrijfsonderdeel Precast. Samen met Hayrettin Kocak (CFO) houdt hij zich voorts bezig met financieringsaangelegenheden. De heer Padberg startte zijn loopbaan bij Ballast Nedam in 2007. In 2011 werd hij benoemd als Directeur Legal van Ballast Nedam N.V. en Compliance Officer van het Ballast Nedam Pensioenfonds. Aan de basis van zijn carrière ligt o.a. een studie rechten aan de Erasmus Universiteit van Rotterdam.

Özgür Canbaş
De heer Özgür Canbaş (Turkije, 1973) is als lid van de Raad van Bestuur mede verantwoordelijk voor het te voeren beleid van Ballast Nedam. De heer Canbaş is een bestuurder B van Ballast Nedam N.V. Hij was van 1998 tot 2009 werkzaam als Corporate en Investment banker bij Deutsche Bank in Istanbul, London en Singapore. Daarna maakte hij de overstap naar Renaissance waar hij sindsdien diverse bestuursfuncties bekleedt. Naast zijn functie bij Ballast Nedam is hij bestuurslid bij verschillende bedrijven binnen de Renaissance groep. De heer Canbaş studeerde Mechanical Engineering aan de Technische Universiteit van Istanbul.

Hayrettin Koçak
Sinds 1 januari 2017 is Hayrettin Koçak (Turkije, 1981) binnen de Raad van Bestuur aangesteld als Chief Financial Officer (CFO). De heer Koçak is een bestuurder B van Ballast Nedam N.V. Hij richt zich op financieringsaangelegenheden voor zover het Ballast Nedam als geheel betreft. De heer Koçak is bovendien sinds 2016 als CFO verbonden aan de divisie Ballast Nedam Construction. Voordat Koçak startte bij Ballast Nedam was hij reeds CFO voor Renaissance Construction. Hij studeerde tussen 2000 en 2004 economie aan de Middle East Technical University in Ankara.

Rooster van aftreden
Naam Geboortedatum      Datum eerste benoeming  Datum herbenoeming  Afloop zittingsperiode 
 Cenk Düzyol   03-05-1971  20-11-2015    n.v.t. (benoemd voor onbepaalde tijd)
 Sander Lefevre     26-11-1973     17-05-2016   17-05-2020*
 Olav Padberg  21-09-1972  23-06-2017   n.v.t. (benoemd voor onbepaalde tijd) 
 Özgür Canbaş  07-06-1973  23-06-2017   n.v.t. (benoemd voor onbepaalde tijd) 
 Hayrettin Koçak  02-01-1981  23-06-2017   n.v.t. (benoemd voor onbepaalde tijd) 


*Althans t/m de eerste Algemene Vergadering van Aandeelhouders die wordt gehouden nadat vier jaar na deze benoeming zijn verstreken.

 

Samenstelling Raad van Commissarissen

Ipek Ilicak Kayaalp (voorzitter)
Mevrouw İpek Ilıcak Kayaalp werd geboren in 1978 en heeft de Turkse nationaliteit. Na als finance professional in de private sector te hebben gewerkt, sloot zij zich in 2006 aan bij het familiebedrijf om haar ervaring en kennis te delen als Head of Treasury. Sinds 2014 bekleedt zij de functie van voorzitter van de Raad van Bestuur van Rönesans Holding A.Ş. Daarnaast is zij bestuurslid van diverse dochtermaatschappijen van Rönesans Holding en lid van de Rönesans Education Foundation. Mevrouw Kayaalp is in 2015 voor het eerst benoemd tot commissaris van Ballast Nedam en is voorzitter van de Raad van Commissarissen. Haar huidige zittingsperiode loopt af op 20 november 2019. 

Emre Baki
De heer Emre Baki werd geboren in 1975 en heeft de Turkse nationaliteit. Hij voegde zich in 2006 bij Rönesans en is lid van de Raad van Bestuur van Rönesans Holding A.Ş. Hij is tevens bestuurslid van verschillende dochterondernemingen van Rönesans Holding A.Ş. De heer Baki is in 2015 benoemd tot lid van de Raad van Commissarissen van Ballast Nedam. Zijn huidige zittingsperiode loopt af op 20 november 2019. 

René (P.R.H.M.) van der Linden
De heer René van der Linden werd geboren in 1943 en heeft de Nederlandse nationaliteit. De heer van der Linden heeft uitgebreide politieke ervaring en was lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal (1999-2015) en voorzitter van de Eerste Kamer (2009-2011). Op dit moment is hij commissaris van GarantiBank N.V. en van Eureko Sigorta, ambassadeur internationale betrekkingen van de Provincie Limburg en bekleedt hij verschillende andere functies bij profit en non-profit organisaties. De heer Van der Linden is op 26 februari 2018 benoemd tot lid van de Raad van Commissarissen van Ballast Nedam. Zijn huidige zittingsperiode loopt af op 26 februari 2020.

Kaan (K.) Arslan
Kaan Arslan is zijn carrière begonnen bij Interbank, waar hij verschillende functies bekleedde in de jaren 1990 tot 1998. Na van 1998 tot 2001 als General Manager op de afdeling Commercial Banking te hebben gewerkt bij Bayındır Bank, heeft hij verschillende functies bekleed als Executive Vice President bij Ziraat Bankası en Finansbank. Hierna voegde hij zich bij Rönesans Holding, waar hij sinds 2010 lid is van de Executive Board en bestuurslid van Rönesans Holding.

Rooster van aftreden
Naam Geboortedatum Benoeming Herbenoeming Afloop zittingsperiode
Ipek Ilicak Kayaalp (voorzitter) 20-11-1978 20-11-2015   20-11-2019*
Emre Baki 02-05-1975 20-11-2015   20-11-2019*
René van der Linden 14-12-1943 26-02-2018   26-02-2020
Kaan Arslan 21-11-1966 08-02-2019   08-02-2021


Dit rooster van aftreden is in overeenstemming met artikel 16 lid 14 van de statuten van de vennootschap.

* Althans t/m de eerste Algemene Vergadering van Aandeelhouders die wordt gehouden nadat vier jaar na deze benoeming zijn verstreken.

Commissie van de Raad van Commissarissen
Auditcommissie

De auditcommissie van de Raad van Commissarissen van Ballast Nedam N.V. wordt gevormd door:

Dhr. E. Baki